8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Her yıl kutlanan özel günlerden birisi de 8 Mart Dünya Kadınlar günü olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak herkeste 8 Mart dünya kadınlar gününün neden kutlandığını merak ediyor. Kadınlar, dünyamızın en önemli parçalarından birisidir.  Annelik görevi, eşlik görevi ile ne kadar fedakar ve cefakar olduklarını ispatlamışlardır.  Fakat bu özel günün kaynağına iniş yaptığımız zaman ise daha fazla önemli bilgilere sahip olmamız mümkündür. Kadınların anlam ve öneminin bir kez daha ifade edilip anlaşıldığı bir gündür. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün tarihine bakıldığı zaman çok fazla geçmişe dayanmış  olduğu görülüyor. Birleşmiş Milletler tarafından 1977 tarafından ilan edilmiş ve ilan edildiği tarihten itibaren her yıl düzenli olarak kutlanmıştır. Dünya kadınlar günün olması aslında kadın ve erkeğin birbirine karşı eşit olmasını ifade eder. Çünkü erkeklerin üstün olma gibi bir durumu söz konusu değildir. Erkek ve kadını birbirinden ayırt etmemek  ve birbirlerine denk olduğunu anlatmak adına bu özel gün ilan edilmiştir.

8 Mart 1857 senesi itibariyle New York Şehrinde çalışan kadın gruplar, düşük ücretle çalışıyordu. Tüm bunlar yetmezmiş gibi  bir de uzun çalışma şartlarından tutunda insanlık dışı diyebileceğimiz çalışma koşulları ile de karşı karşıya kalıyorlardı. Bu durumu protesto eden kadınlar  bir araya  gelir. Fakat bu grev sırasında da tekstil fabrikasında bir yangın çıkar. Çıkan bu yangın sonucunda ise çoğu kadın olan 129 işçi kadının da can vermesine neden olmaya başlar. Yaşanan bu    faciadan sonra ise kadın haklarının savunulması amacıyla  Kadınlar günü ilan edilir. O gün bugündür ki tüm dünyada bu özel gün kutlanmaya başlanır. Kadınların dünyamızda ki önemi ve hakları bir kez d aha idrak edilmiş olur.  Bu özel günde kadınların günü kutlanır.  Hatta onları  mutlu etmek adına güzel sözler ve özel hediyeler de verilir. Bu sayede kadınların kendilerini de özel  hissetmeleri sağlanır.

Kadınlar Gününde  sevdiğiniz kadınlara hitaben güzel sözler  söyleyebilirsiniz.   Aynı zamanda onları onure etmeniz adına yapmanız gereken ise çiçek ve benzeri sevebileceği tarzda hediyeler alarak kendisine vermektir.  Bu özel günde anneler,  sevgili, eşler  kısaca  kadın sıfatı taşıyan herkesi kapsar.

Kadınlar Günü Çiçekleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü son derece önemli bir gündür. Bu özel günde sevdiklerinizi mutlu etmeniz mümkün. Onların ruhunu okşamak adına en iyi başvuracağınız yollardan birisi de çiçek almak  olacaktır. Kadınlar Günü çiçekleri hangi çiçeği alacağınıza karar vermelisiniz. Fakat  en doğru yapacağınız çözüm yollarından birisi de sevdiğiniz kadının en çok beğendiği çiçekleri almanız olacaktır. Kadınlar Gününde kırmızı gül,  beyaz gül, zambak, papatya, karanfil gibi daha sayabileceğimiz en özel çiçekleri sevdiğiniz kadınlara verebilirsiniz. Annenize, eşinize, arkadaşınıza ya da sevgilinize  özel gününü kutlamak adına çiçek siparişi verebilirsiniz. Zengin bir çiçek yelpazesine sahip  olan sitemizde kadınlar günü için tercih edebileceğiniz çok fazla çiçekler yer alıyor. Hemen sizlerde online kanallar üzerinden siparişi vermeye başlayın. Bu sayede 8 Mart Günü gelip çattığı zaman da çiçeği kadınlara sunabilirsiniz. Onlar bu durumu görünce de fazlasıyla memnuniyet duymuş  olacaklardır. Hemen birbirinden güzel taze, mis kokulu ve  görsel yönden de  harika görünen çiçeklerin de bekleme yapmadan siparişlerini vermeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp ile sipariş verebilirsiniz.Hemen Sipariş Ver!
+