Doğum Günü Neden Kutlanır?

Doğum günü, insanoğlunun dünyaya gözlerini açtığı özel bir gündür. Günümüz insanları tarafından da her sene doğum günleri kutlanır. Fakat doğum günün aslında tarihsel açıdan da derinlemesine inilmesine sebebi yet verecek bazı noktalarını söylemek mümkün. Geçmiş döneme göz atıldığı zaman bireyin doğumundan çok ölümüyle daha fazla ilgilenilmeye başlanır haldeydi.  Bir kutlama yapılacağı sıra da ise kişinin ölüm yılı ile birlikte kutlamalar gerçekleşirdi. Günümüzde doğum günü tarihleri herkes   tarafından bilinir.

Fakat eski döneme bakıldığı zaman ise doğum tarihlerinde bir netlik yoktu.  Bir kenara not edilmiyordu. Geçmiş dönemlerde tarih içerisinde yer alan ilk doğum günü kutlaması ise Millatten Önce 3000   yıllarında olmuştur. O dönemlerde yapılan doğum günü kutlamalarına da çevrede ki herkes katılıyordu. Öyle ki o dönemde kölelik sınıfında olan kişiler bile doğum günü kutlaması içerisinde yer alabiliyordu. Mısır ve Pers Medeniyetlerinde bir gelenek haline gelmeye başlayan kutlamalar daha sonrasında ise Yunanlılara da geçmeye başlamıştır. Asırdan asıra yayılmaya devam eden doğum günü kutlamaları çağımıza kadar ulaşmayı başarmıştır.

Doğum günü artık çağımızda her yaşta kutlanır hale geldi. Üstelik her yaşta farklı duygularla kutlanmaya başladı. Her yaşın ayrı bir güzelliği oldu, kişinin önünde yeni bir seneye giriş yaptığını anlamasını sağlayacak çok anlamlı bir gün diyebiliriz. Kişinin doğduğu günde, yanında sevdiklerini görmeyi çok istediğini söyleyebiliriz. Bu tür özel günlerde aramak, mesaj atmak ya da yanında olarak doğum gününü kutluyor olmak fazlasıyla da sevinçli olmasına neden olmaya başlayacaktır. Çocukluk dönemlerinden başlayarak yaşlılık dönemine kadar her sene sevdikleriyle bir kutlanır. Doğum günü geldiğinde tüm sevdikleri bir araya gelir.  Hediyeler alınarak doğum günü olan kişiye verilir. Aynı zamanda doğum günün en önemli simgelerinden birisinin de pasta olduğunu söylemek mümkündür. Doğum günü olan kişilere pasta alınır ya da pasta hazırlayarak kesilir. Pasta kesilmeden önce pastanın üzerine koyulan mumları dilek tutarak üflemesi istenir. Pastanın üzerine koyulan mumların dilek tutularak söndürülmesi, dileğin olmasının temenni edilmesini sağlamaktır.

Sevdikleri için kişiyi daha anlamlı kılmaya neden olacak çok özel bir gündür. Aynı zamanda doğum günlerinin bir diğer önemli yanlarından birisi de bir yaş daha gittiğinden dolayı ölüme biraz daha yaklaştığını ifade eder. Bu sebepten dolayıdır ki çok fazla anlam taşımasına yol açtığını söyleyebiliriz.

Doğum Günü Çiçekleri

En özel anlardan birisi de doğum günleridir. Çocuğunuz, eşiniz, sevgiliniz, arkadaşınız, anne ya da babanız her kimin doğum günü olursa olsun onları özel hissettirmeniz gerekiyor. Çünkü sonuç olarak bakıldığı zaman doğum günleri dünyaya gözlerini açtığı bir gündür. Sevdiğiniz kişinin aslına bakılırsa da varlığını çok güzel şekilde temsil etmeye neden olur. Bu dönem içerisinde sizlerde artık birbirinden güzel doğum günü çiçeklerini alarak  sevdiğiniz kişilerin doğum gününde verebilirsiniz. Çünkü çiçekler, duyguları en güzel şekilde aktarmaya yardımcı olacak en güzel  aracılardandır. Pek çok anlamlı ve kutsal ifade edebileceğimiz günlerde bile çiçek alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Çiçek siparişlerini kime  verecek olursanız olun en çok dikkat etmeniz gereken ise onların hoşlandığı tarza sahip çiçekleri satın almanız olacaktır.

Güvenilir çiçek sitemiz de doğum günleri için sorunsuz bir şekilde tercih edeb ileceğiniz pek çok çiçek çeşitlerine yer verilmiştir. Doğum günün de hangi çiçeklerin daha uygun olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken ise hemen size sunduklarımıza göz  atmanız olacak. Doğum günlerinin vazgeçilmez çiçek alternatiflerinden birisi  olarak da karşımıza gül geliyor. Özellikle gül, her kadının hayır diyemeyeceği en anlamlı ve aşk dolu çiçeklerden birisidir.  Bu tür çiçekler sevgilinizi, annenizi ya da eşinizi fazlasıyla mesut eder. Kırmızı çiçek, aşkın en güzel ifadelerinden birisidir. Doğum günleri gelip çattığında ise sevdiğiniz kişilerin doğum gününü kutladıktan sonra onlara gül buketini de sunmaya başlayabilirsiniz. Beyaz orkide saflığı, iyi niyeti ve duygusallığı en güzel şekilde ifade etmeye yardımcı olur. Vereceğim çiçek anlamlı,  kalıcı ve  ev ya da iş yerinde hoş şekilde dursun diyebilirsiniz. Bunun içindir ki sizlerde vazo içerisinde özel olarak tasarlanmış  olan beyaz orkideyi tercih etmeye başlayabilirsiniz. Sevgiliniz ya da eşinizin olabilir.  Romantik  dolu aşk dolu şekilde bir çiçek istiyorsanız o zaman özel tasarım aşk vazosunu siparişini de vermeye başlayabilirsiniz. Son derece aşk içerikli olan bu çiçeğimizi sizlerde sitemiz üzerinden kolayca sipariş etmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp ile sipariş verebilirsiniz.Hemen Sipariş Ver!
+