14 Şubat Sevgililer Günü

Her yıl 14 Şubat günü kutlanan sevgililer günü en özel ve anlamlı günlerden birisidir. 14 Şubat’ ta çiftlerin aşklarını yeniden tazelemelerini içerir en önemli günlerden biri olma özelliğine sahiptir. Roma Katalik klisesinin inanışına dayanan günlerden biri olduğu savunulur. Üstelik bu özel gün dışında ülkemizde kutlanmıyor. Tüm dünya da kutsal sayılan günlerden biri olarak kabul edilir kutlanıyor. 14 Şubat Sevgililer Günün aynı zamanda bir din adamı tarafından ilan edilen bayram olarak karşımıza çıkmasını söylemek mümkündür. “Aziz Valentin Günü ” olarak tabir edilir. O gün bugündür ki 14 Şubat en anlamlı aşk dolu günlerden biri haline gelmeyi başarır. Bu özel gün çiftler b ir araya gelir,romantik dakikalar geçirir ve alır de hediye alırlar. Ama bu hediye özellikle çiftleri en zorlayan konulardan hediye almayla ilgili olduğunu söylemek mümkün.

Kara kara düşünür. Erkekler kızlara, kızlarda erkeklere hediye almak için hem fikir alır, tavsiyeleri dinler ve hediye görüş araştırır. Çünkü bugün bir varsayılan kutlandığınız şartlarda ki bu özel gün geldiği zaman harika şekilde geçmesi istenir. 14 Şubat bakımlı zaman sadece romantizmle ilgili olan bir durum değildir. Bu günün kökenine iniş yapıldığı zaman ise Hristiyan azizin anısını da ifade eden bir gün olarak karşımıza çıkacağını belirtebiliriz. İngilizce karşılığına baktığımız zaman ise (İngilizce: Sevgililer Günü) şeklinde nitelendirilir. Batı Medeniyetleri Valentine kelimesi sevgili ya da hoşlanılan kişi anlamında kullanmaktadır. Sevgililer Günü, Romalı askerlerin evlenmelerin yasaklandığı bir gün içerisinde gizlice evlenir.Hem gizlice evlenip hem de yardım istediği anlaşılır sonra ise öldürülür. Bu askerin ölüm tarihi ise 14 Şubat olarak bulunmaktadır.

Hristiyanların geleneğinden birisi de 14 Şubat olduğunu söylemek mümkündür. Hristiyanların bu geleneğine biz Türkler de uyum sağlamaya başladık. Onlar gibi bizlerde 14 Şubat Günü gelip çatlaması zaman ise eşimizle, sevgilimizle aşk dolu dakikalar yaşıyor ve birbirimize ayırıyoruz. Gerçekten bir bakıma bu özel günde aşk tazelemesi yapılıyor.

 

Şanlıurfa Sevgiliye Çiçek Gönder

Her Yıl 14 Şubat günü sevgililer arası özel gün sevgilime ne göndersem diye düşünmeyeceksiniz. Şanlıurfa sevgiliye çiçek gönder hizmetlerimiz için birbirinden güzel çiçeklerden birisini de hemen seçebilirsiniz. Bu şekilde sevgiliniz hangisini seviyor ve hangi çiçeği görünce mutlu olacaksa hemen onun siparişini de gözden başlayabilirsiniz. Şanlıurfa da ki sevgiliye hızlı bir şekilde çiçek gönderin artık hiç zor olmayacak. Bu özel günde yüzünü güldürmek, onu ne kadar çok sevdiğinizi haykırmak adına tam zamanı. 7/24 aktif bir şekilde de çalışma su nmaya devam ediyor. Partnerinize yolunuzu mümkün hale getirebilirsiniz. 14 Şubat Günü sevdiğiniz insanın da eline ulaşmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp ile sipariş verebilirsiniz.Hemen Sipariş Ver!
+